24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Transportowiec muuriański (Muurian Transport)

Transportowiec muuriański. Autor i źródło obrazka: gra 'X-Wing vs TIE Fighter' - LucasArts
Transportowiec muuriański
(gra 'X-Wing vs TIE Fighter' - LucasArts)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Wyprodukowany w krótkiej serii transportowiec muuriański to jedna z bardziej skutecznych zmór wszelkiego rodzaju służb celnych i porządkowych. Wbrew temu, co można by sądzić, patrząc na jej rozmiary, ta dość pokaźna maszyna nie ma w ładowniach miejsca na zbyt dużą ilość towaru. Posiada natomiast potężne silniki i generatory, które zajmują większość jej kadłuba i pozwalają na osiąganie prędkości porównywalnych z tymi rozwijanymi przez najnowocześniejsze gwiezdne myśliwce czy kanonierki.

Gdyby tego nie było jeszcze dość, transportowiec ten jest też silnie uzbrojony - zdecydowanie zbyt silnie, jeśli wziąć pod uwagę standardy, które obowiązują przy wydawaniu zezwoleń i rejestracji statków kosmicznych. "Muuriańczyk" ma na pokładzie uzbrojenie godne wspomnianej już kanonierki: dwa podwójne turbolasery w wieżyczkach na grzbiecie i brzuchu maszyny pełnią rolę obrony punktowej, a trzy sprzężone działka laserowe służą jako podstawowa broń dla pilota. Jeśli dodać do tego całkiem solidny kadłub i osłony, przyzwoitą ilość miejsca wewnątrz dla pasażerów, a także zaporowo wysoką cenę za te nieliczne egzemplarze, które można znaleźć, staje się oczywistym, dlaczego jednostka ta najczęściej widywana jest jako transportowiec dyspozycyjny najbogatszych spośród figur świata przestępczego, a także innych osób ceniących sobie możliwość szybkiej i bezpiecznej ucieczki w sytuacji podbramkowej.

Transportowiec tego typu jest też bardzo pożądany przez przemytników i prywatnych przedsiębiorców z Rubieży, gdzie kontrole Imperium są rzadkie, a niebezpieczeństwa czyhające na szlakach dużo częstsze i groźniejsze. Zdarzały się również przypadki wykorzystywania jednostek muuriańskich przez piratów, nieregularne siły wojskowe czy wręcz w charakterze wsparcia dla sił regularnych - szczególnie po dozbrojeniu w wyrzutnie torped protonowych, dzięki którym stawały się po prostu kanonierkami szturmowymi.

pełna nazwa: Muurian Transport producent: Muurian Interstellar
polska nazwa: Transportowiec muuriański w slangu: -
prędkość: 9 wytrzymałość: [100]
w atmosferze: 1150 km/h osłony: [50]
hipernapęd: 1 zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 2 podwójne działka turbolaserowe (wieżyczki) o mocy [150]
  • 3 działka laserowe (sprzężone) o mocy 170
  • 2 wyrzutnie torped protonowych o mocy 270
długość: 30 m
rozpiętość:
załoga: 3 (w tym strzelcy: 2)
pasażerowie: 8
ładowność: [60] t
cena (nowy): [150000] kr
używany:
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • TIE Fighter
  • X-Wing vs. TIE Fighter
  • X-Wing Alliance
^ wróć do góry
Reklama: Needa Gips

<<  wróć na główną ^ wróć do góry