Ekipa prowadząca tę stronę tworzy szczegółowe plany wnętrz statków kosmicznych w oparciu o oficjalne opisy i plany. Dokładne analizy, drobiazgowo wyłapane niespójności i pomyłki autorów oficjalnych materiałów, rozmaite interpretacje uzupełniające materiały oficjalne. Przydatne szczególnie w RPG.
Polska encyklopedia Gwiezdnych wojen oparta o mechanizm wiki. Wielu naszych inżynierów przyczyniło się do powstania Biblioteki, a wiele spośród treści tam publikowanych pochodzi ze Sluis Van (za naszą zgodą).
Marek i Adam Kulesza, Bernard Szukiel, czyli autorzy modeli statków i pojazdów z "Gwiezdnych wojen", z którymi jeżdżą na rozmaite wystawy w całym kraju (i nie tylko) i nieodmiennie robią furorę. Do tego kolekcja Bizona.
Strona i forum dla modelarzy sklejających modele z uniwersum Star Wars i innych światów science-fiction.
Figurki i ich polskie podróbki, a także dużo humoru spod znaku Gwiezdnych, szczególnie parodystycznego. Świetne newsy, kolekcja tazosów, kultowe już podpisy pod zdjęciami... A także minionych wspomnień czar.
Strony ogólnopolskiej e-mailowej listy dyskusyjnej poświęconej "Gwiezdnym wojnom". Od stycznia 1998 miejsce dyskusji i zabawy fanów "Gwiezdnych wojen" z całej Polski. Na stronie informacje o sposobie zapisania się, FAQ listy, twórczość dyskutantów (poważna i śmieszna) a także archiwa. Zapisz się! :)
Projekt Nerfherder to podjęta jeszcze w zeszłym wieku przez tłumaczy oraz fanów SW inicjatywa ujednolicenia tłumaczeń starwarsowej terminologii. W projekcie wzięli udział twórcy wielu tłumaczeń oficjalnych (książki, gry komputerowe itd.), jak i nieoficjalnych. Na stronach dostępny jest słowniczek starwarsowy angielsko-polski oraz uwagi dotyczące tłumaczenia co trudniejszych zagadnień zgodnie z ustalonym kanonem.
Star Wars Extreme - solidny polski serwis portalowy, z zacięciem publicystycznym. Prowadzony do 2020 roku, ale nadal zawiera dużo dobrych tekstów.
Duża (największa?) ogólnopolska strona poświęcona przede wszystkim newsom dotyczącym "Gwiezdnych wojen" (Polska i świat), no i forum.
Nowości i wiadomości ze świata "Gwiezdnych wojen". Dawniej Imperial City Online, dawniej Ord Mantell + Archiwum Star Wars + Theed Museum.
Jedna z najstarszych polskich organizacji GW. Jak sama nazwa wskazuje, zrzesza Sithów. Dużo fan-fiction, dużo treści związanych z wewnętrzną działalnością Bractwa, a także dużo specyficznego spojrzenia na Moc oraz historię świata Gwiezdnych wojen :-)
Najstarszy polski 'zakon' związany ze światem "Gwiezdnych wojen", zrzeszający rycerzy Jasnej Strony Mocy będących miłośnikami serii Jedi Knight.
Organizacja "kostiumowa" - fani wyposażeni w profesjonalne stroje postaci imperialnych i proimperialnych, i... niebezpieczni. Oddział ogólnoświatowego Legionu 501.
Organizacja "kostiumowa" - tym razem stojąca po Jasnej Stronie Mocy. Również oddział organizacji ogólnoświatowej.
Polscy Mandalorianie postanowili wyjść z cienia i zacząć się organizować. Oto ich strona, a na niej między innymi słownik języka mandaloriańskiego oraz porady dotyczące mandaloriańskiego sposobu... gotowania.
PBeF, czyli gra fabularna prowadzona na forum internetowym. Przygody toczą się w całej Galaktyce, a forum ma ładną oprawę graficzną :)
Prężna organizacja prowadząca grę fabularną na Discordzie tworząc w post-palpatinowskiej galaktyce Nowe Imperium.
Po tajemniczym powrocie z nicości, autor na nowo prezentuje bazę danych artykułów z 'Magii i Miecza' oraz opisów dodatków do WFRP. Polecamy!
Bardzo dobra przeglądarka internetowa z dużą ilością przydatnych dodatków i nie związana z żadnym monopolistą
Najpopularniejszy i bardzo funkcjonalny program do sprawnego zarządzania zasobami twardego dysku i nie tylko. Kopiowanie, przenoszenie i otwieranie plików kilkukrotnie szybsze i dużo wygodniejsze, niż przy użyciu 'eksploratora Windows', ponadto wiele dodatkowych funkcji: wbudowany FTP, paker ZIP, przeglądarka i porównywanie zawartości dwóch plików... Oraz możliwość doinstalowania dziesiątek dodatkowych pluginów jeszcze zwiększających funkcjonalność. Program shareware, tani jak barszcz na kości banthy. Posiadacze licencji już od ponad dwóch dekad kolejne wersje otrzymują za darmo.
Dostępna jest też polska strona Total Commandera.
Darmowy pakiet biurowy, odpowiednik MS Office. Pakiet nieźle radzi sobie z dokumentami zapisywanymi w formatach Microsoftu.
Prawdopodobnie najpopularniejsze i najpotężniejsze open-source'owe środowisko programistyczne (IDE). Początkowo przeznaczone było głównie dla programistów Java, ale szereg pluginów pozwala na praktycznie nieograniczoną rekonfigurację i dodawanie wielu rozmaitych możliwości - od tworzenia diagramów w UML po programowanie w PHP.
Wrrror! Rrrwroarr! Grorrrr!