ponad 20 lat, 529 opisów statków kosmicznych

Prom Eta (Eta Shuttle)

Prom Eta. Autor i źródło obrazka: Clone Wars (serial)
Prom Eta
(Clone Wars (serial))
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Prom typu Eta został stworzony przez Cygnus Spaceworks przede wszystkim na potrzeby dyplomatów, ambasadorów i rozmaitych przywódców politycznych Republiki Galaktycznej. Jest to jednostka niewielka i dostosowana raczej do krótszych podróży, zbudowana jednak została przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i sprawdziła się wielokrotnie w niebezpiecznych sytuacjach podczas wojen klonów.

Prom dysponuje miejscem dla kilku pasażerów oraz dwóch osób załogi, sterujących jednostką z charakterystycznego kulistego kokpitu, zapewniającego pilotom wyśmienitą widoczność. Łatwo rozpoznawalnym elementem wygądu Ety są również trzy płaty skrzydeł, dzięki którym przypomina ona zarówno wspóczesną sobie Thetę, jak i późniejsze jednostki z tej linii rozwojowej - przede wszystkim znany praktycznie wszystkim w czasach Imperium prom typu Lambda.

Jeśli chodzi o skuteczność w walce, to prom Eta posiada trzy działka laserowe, jednak pod względem potencjału bojowego daleko mu do kanonierki. Poza zwrotnością, głównymi środkami jego obrony są silne osłony energetyczne oraz bateria urządzeń zakłócających utrudniających namierzenie i skuteczny ostrzał tego statku. Jego pasażerowie zazwyczaj mają nadzieję na to, że nie znajdą się w ogniu walki, a gdyby nawet coś takiego miało się przydarzyć, to że jednostce uda się uniknąć starcia i bezpiecznie dotrzeć do punktu przeznaczenia.

Podczas wojen klonów statków tego typu często używali dyplomaci oraz Jedi, zdarzało się również, że promów Eta używano do przewożenia niewielkich oddziałów wojska - w większości przypadków po prostu z braku innego, lepiej do tych zadań dostosowanego sprzętu.

pełna nazwa: Eta-class Shuttle producent: Cygnus Spaceworks
polska nazwa: prom Eta w slangu: -
prędkość: ? wytrzymałość: ?
w atmosferze: ? km/h osłony: ?
hipernapęd: ? zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 3 działka laserowe (sprzężone) o mocy ?
długość: 14.15 m
załoga: 2
pasażerowie: ?
ładowność: ? t
cena (nowy): ? kr
używany: ? kr
w użyciu od / do: zmierzch Starej Republiki galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Clone Wars Incredible Vehicles
  • Clone Wars (serial)
^ wróć do góry
Reklama: Torpeda protonowa Arakyd najlepszym prezentem na Gwiazdkę!

<<  wróć na główną ^ wróć do góry