24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Prowler

Prowler. Autor i źródło obrazka: Cracken's Threat Dossier, West End Games
Prowler
(Cracken's Threat Dossier, West End Games)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Prowler to ściśle tajna jednostka zwiadowcza Nowej Republiki, przeznaczona do długotrwałego śledzenia wykrytych już uprzednio zgrupowań lub jednostek wroga. W porównaniu do fretki jest on większy, mniej przeładowany wyposażeniem, jak również skuteczniejszy w ewentualnej walce.

Budując Prowlera największy nacisk położono na wyciszenie i zamaskowanie jednostki, w czym pomagają maski sensorowe, materiały absorbcyjne pokrywające kadłub oraz napęd wytłumiony zapewniający jednostce podczas "skradania się" prędkość 2, zaopatrzony w trzygodzinny zapas paliwa. Statek ten posiada również bardzo czułe systemy wykrywania dostosowane do precyzyjnego śledzenia celów z dużej odległości bez ryzyka ujawnienia się obserwowanemu nieprzyjacielowi. Na wypadek ewentualnego starcia na pokładzie znajduje się ponadto cały arsenał pocisków rakietowych oraz celów pozornych.

Prowler, podobnie jak Ferret, wyposażony jest w kierunkowy nadajnik laserowy do potajemnych kontaktów z sobie podobnymi jednostkami, ma też droida-pilota. W tej jednostce jednak głównym pilotem jest istota rozumna, z reguły przekazująca sterowanie automatowi na czas dłuższych przelotów czy przestojów podczas których nie planuje się żadnej szczególnej aktywności.

Typowy czas trwania misji Prowlera to dwa do trzech miesięcy. Nowa Republika korzystała z tych jednostek przede wszystkim do pasywnego śledzenia ruchów okrętów imperialnych w obrębie terenów przynależnych Imperium - czy to w Głębokim Jądrze, czy na galaktycznych peryferiach. Prowlery były również używane podczas manewrów i działań floty Nowej Republiki jako pierwsza, zewnętrzna warstwa jednostek patrolowych, zdolnych do wykrycia nadciągającego wroga bez powiadomienia go o tym fakcie.

pełna nazwa: Prowle-class Reconnaissance Vessel producent: Republic Engineering Corporation
polska nazwa: Statek rozpoznawczy typu Prowler w slangu: -
prędkość: 5 wytrzymałość: 90
w atmosferze: osłony: -
hipernapęd: 1 zwrotność: 21
uzbrojenie:
  • 2 wyrzutnie rakiet (po 5 pocisków) o mocy 210
  • systemy utrudniające wykrycie o mocy 90
długość: 48 m
rozpiętość:
załoga: 6
pasażerowie: -
ładowność: 3 t
cena (nowy): ? kr
używany:
w użyciu od / do: Nowa Republika (ok. 12 ABY)
Źródła:
  • Cracken's Threat Dossier
  • Kryzys Czarnej Floty (trylogia)
  • Galaxy of Intrigue
^ wróć do góry
Reklama: Tusken Reader

<<  wróć na główną ^ wróć do góry