24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

UWAGA: Problem z mapowaniem linku bezpośredniego dla sekcji

Kuter szturmowy typu Mynock (Mynock Assault Boat)

Kuter szturmowy typu Mynock. Autor i źródło obrazka: Storn Cook?, Cracken's Threat Dossier, West End Games
Kuter szturmowy typu Mynock
(Storn Cook?, Cracken's Threat Dossier, West End Games)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Ten zaprojektowany na Korelii kuter mieści się parametrami gdzieś pomiędzy promem desantowym a kanonierką, będąc idealną jednostką dla niewielkich, mobilnych oddziałów wojska spodziewających się walki zarówno w przestrzeni, jak i na powierzchni planety. Jego profil doskonale odpowiada więc zarówno siłom porządkowym, jak i grupom najemników oraz jednostkom specjalnym; Mynock nie cieszy się natomiast zbytnim powodzeniem wśród piratów, gdyż nie został zaprojektowany z myślą o abordażu w przestrzeni kosmicznej - jak chociażby prom typu Katarn - i operacje takie potrafią być w jego przypadku dość niewygodne.

Wywodzący się od jednostki patrolowej Mynock charakteryzuje się znaczącą prędkością - może pod tym względem stawać w szranki z większością starszych myśliwców, a z powodzeniem prześciga praktycznie wszystkie frachtowce i wiele kanonierek. Dzięki temu stanowi idealną jednostkę do przebicia się przez blokadę oraz do misji desantowych czy ograniczonego wsparcia sił naziemnych - a pomagają mu w tym solidne osłony, przyzwoity pancerz i zróżnicowane uzbrojenie. Do samoobrony Mynock wykorzystuje umieszczone w górnej wieżyczce poczwórne sprzężone działka laserowe. Do działań zaczepnych przeciw większym celom posiada wyrzutnię rakiet oraz parę działek jonowych, natomiast siły naziemne może wspierać przy użyciu dwóch lekkich działek umieszczonych z przodu w dolnej części kadłuba.

Głównym przeznaczeniem tych maszyn w siłach koreliańskich jest prowadzenie ataków połączonych z desantem na cele naziemne - czy to stałe, czy ruchome. W zależności od sytuacji Mynocki albo wysadzają desant, a następnie wspierają go z powietrza, lub też najpierw przełamują obronę przeciwnika, a następnie desantują przewożony oddział, po czym zapewniają mu dodatkowe wsparcie ogniowe.

pełna nazwa: Mynock-class assault boat producent: Stocznie koreliańskie
polska nazwa: Kuter szturmowy typu Mynock w slangu: -
prędkość: 8 wytrzymałość: 120
w atmosferze: 1050 km/h osłony: 90
hipernapęd: 2 zwrotność: 21
uzbrojenie:
  • 1 poczwórne działko laserowe (wieżyczka) o mocy 150
  • 1 wyrzutnia pocisków o mocy 270
  • 2 średnie działka jonowe (sprzężone) o mocy 120
  • 2 lekkie działka o mocy 60
długość: 44 m
rozpiętość:
załoga: 3 (w tym strzelcy: 1)
pasażerowie: 24
ładowność: 40 t
cena (nowy): ? kr
używany: 250 000 kr
w użyciu od / do: Nowa Republika lub wcześniej
Źródła:
  • Cracken's Threat Dossier
^ wróć do góry
Reklama: Tusken Reader

<<  wróć na główną ^ wróć do góry